نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


سه شنبه 29 خرداد 1397
ش ی د س چ پ ج
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
05. شوال 1439
2018 Jun 19

 

 

 

مشاهده کامل خبر
به هیچ شخصی باج ندهید      

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی خطاب به مسئولان گفت: به هیچ شخصی باج ندهید و اگر در هر امری جانب عدل را رعایت کنید در دنیا هرچه واقع شود، شما مسئول نیستید چرا که کارتان را درست انجام داده اید. 

آیت ا... سید علیرضا عبادی در جمع علما، روحانیون و مدیران شهرستان نهبندان با اشاره به اینکه اجرای عدالت باید پیش چشم همه مردم و مسئولان باشد، اظهار داشت: برپایی عدل هدف انقلاب اسلامی ایران است و این مهم هدف تمامی انبیاء الهی هم بوده است.

 وی با بیان اینکه انقلاب، اسلام ما است «نه یک کلمه کمتر و نه یک کلمه بیشتر» افزود: باید از انقلاب با تمام توان محافظت کنیم که از ریل اصلی خود خارج نشود چرا که این انقلاب بر اساس مکتب اهل بیت(علیهم السلام) که همان اسلام ناب است،‌ بنا شده است. نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در دنیای امروز با این همه امکانات و وسایل نباید مشکلاتی وجود می داشت،‌ ادامه داد: آنچه که امروز باعث شده است دنیا دچار مشکلاتی باشد، عدم برپایی عدالت است. وی به برخی جریانات منطقه و بین الملل در کشتار مردم در نقاط مختلف جهان اشاره کرد و گفت: دلیل همه این مشکلات، عدم برپایی عدل است.

 به گفته وی بسیاری از پرونده های قضایی و انواع و اقسام تخلفات از قانون و جرم و جنایت ها که شایسته ما نبوده و نیست دلیل آن، عدم اجرای عدالت است.

 آیت ا... عبادی تاکید کرد: همه ما باید پیاده کردن عدل و جایگاه عدالت و دعوت مردم به عدل را در دستور کار خود قرار دهیم. وی با بیان اینکه فاصله بین غنی و فقیر در جامعه زیاد شده است و همه در این گناه شریک هستند، گفت: همه باید در تصمیمات خود مسئله اصلی را پیاده کردن عدالت قرار دهند. نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه پیام مکتب ما عدل است خطاب به مسئولان اعلام کرد به هیچ کس باج ندهید و اگر در هر امری جانب عدل را رعایت کنید، در دنیا هرچه واقع شود، شما مسئول نیستید چرا که کارتان را درست انجام داده اید اما اگر در جریان انحراف و ظلم و ستم قرار گرفتید، در آن ظلم و ستم شریک خواهید بود.

 

انقلاب را نباید به وسیله 

هوا و هوس به حاشیه برد

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه انقلاب معجزه الهی بود و حفظ آن شرط است، افزود: نباید انقلاب را به وسیله هوا و هوس ها به حاشیه برد. 

 آیت ا... سیدعلیرضا عبادی  همچنین  در مراسم گرامیداشت سالروز سفر رهبر معظم انقلاب به شهرستان نهبندان با بیان اینکه انسان اشرف مخلوقات است اما از مادر که متولد می شود هیچ نمی داند و باید یاد بگیرد، اظهار داشت: انسان همه امور را باید یاد بگیرد لذا یکی از اصول دعوت پیامبران «تعلیم» است. وی با اشاره به اینکه انسان به وسیله یادگیری است که در همه امور رشد می کند، اظهارداشت: انسان باید در «جمع» زندگی کند تا رشد کند و در جامعه هم باید عدالت و قانون را برپا کرد تا حق ضعیفان پایمال نشوند. نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه انسان موجودی ناشناخته است و تنها خدا است که می تواند مطابق نیاز انسان قانون وضع کند، گفت: قانون فقط از جانب پروردگار برای مردم قابل قبول است. آیت ا... عبادی با اشاره به اینکه خداوند برای اجرای قانون پیامبران را با آیات و بینات و کتاب و میزان فرستاد، افزود: اگر حاکمان برگزیده خدا نباشند نتیجه آن جامعه امروزی دنیا میشود که قانون خدا در ان اجرا نمی شود.

 وی با بیان اینکه کسی می تواند به حقیقت دین برسد که طاغوت و آنچه که از ناحیه کفر، اهل شرک و ستم و ظلم است را نفی کرده باشد، ادامه داد: با افراد ستمگر معاشرت کردن و با افراد ظالم راه رفتن نتیجه آن اتش جهنم است. وی با اشاره به اینکه توسعه فساد و فحشا، توسعه مواد مخدر، رواج منکرات و آلودگی های فکری از جمله جنایاتی بود که رژیم سابق راه انداخته بودند، گفت: رژیم پهلوی خائن به ملت و خدمتگزار آمریکا بود. وی با اشاره به اقدامات استکبار در ایجاد فقر در رژیم سابق، افزود: تعداد زیادی از جمعیت کشور در دوران ستمشاهی براثر بستن دروازه ها و عدم اجازه ورود آذوقه به کشور از گرسنگی فوت کردند. نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه انقلاب با زحمات مردم، خون شهدا و رهبری امام خمینی(ره) حاصل شده است، افزود: مواظب باشید تهاجم دشمن در ایجاد شبهات، نفوذ دشمن در کشور و هوا و هوس ها کاری نکند انقلابی را که براساس اجرای عدل، حکم خدا و خون شهدا ایجاد شده است را به حاشیه ببرد.وی با بیان اینکه انقلاب معجزه الهی بود و حفظ آن شرط است، افزود: نباید انقلاب را به وسیله هوا و هوس ها به حاشیه برد. آیت ا... عبادی با اشاره به اینکه دشمن به وسیله پروژه نفوذ، می خواهد ما را دچار فساد کند و به انقلاب ضربه بزند، گفت: حدود 700 سال قبل اروپا به وسیله ایجاد فساد و اختلاف و تفرقه بین مردم در اندلس، زمینه را برای فساد به وجود آوردند و با بزک کردن دختران مسیحی در بین جوانان مسلمان امتیازاتی گرفتند و فساد را به جاهایی رساندند که نسل های بعدی افرادی که نماز شب خوان بودند را فاسد و تضعیف کردند و بعد به آنها حمله کردند و جنایات تاریخی انجام دادند به طوری که صدای اذان از مساجد قطع شد. وی با بیان اینکه نباید دشمن را ضعیف شمرد، گفت: امروز براساس کارشناسی اسلامی پیشرفته ترین قانون اساسی و فرهنگ اسلامی را ایران اسلامی دارد. وی با بیان اینکه نباید به بیگانه فرصت داد که سرنوشت کشورمان را عوض کند، خاطرنشان کرد: اینکه آمریکا و انگلیس می گویند گزینه های نظامی روی میز است، ظاهر قضیه است، اینها برنامه هایی که در باطن علیه مردم ایران دارند بالاتر از اینها است.

 

نهبندان به عنوان منطقه ویژه فرهنگی در استان معرفی شود 

 

امام جمعه نهبندان نیز خواستار معرفی شهرستان نهبندان به عنوان منطقه ویژه فرهنگی در شورای فرهنگ عمومی استان شد و گفت: نهبندان دچار مشکلات فرهنگی زیادی است که حمایت و توجه جدی مسئولان را می طلبد. حجت الاسلام عباسعلی خزاعی اظهار داشت: مردم نهبندان در ۷ شهریورماه ۱۳۷۸ شاهد حضور بابرکت مقام معظم رهبری به این شهرستان بوده اند و این حضور برای مردم تبدیل به خاطره ای تاریخی شد که هرگز از یادها نخواهد رفت. 

وی با اشاره به اینکه شهرستان نهبندان ۱۱۰ شهید تبدیل انقلاب اسلامی ایران کرده است، گفت: خراسان جنوبی ۱۱ سردار شهید بنام دارد که از این تعداد ۸ شهید سردار شهید متعلق به شهرستان نهبندان هستند.

وی تصریح کرد: هم اکنون در ۱۰ مسجد نهبندان نماز جماعت با حضور روحانیون اقامه می شود که در این مساجد علاوه بر برگزاری نماز جماعت مسائل فرهنگی نیز پیگیری و دنبال می شود.امام جمعه شهرستان نهبندان به فعالیت دو حوزه علمیه خواهران و برادران در این شهرستان اشاره کرد و گفت: حوزه علمیه خواهران با ۱۰۰ طلبه در حال حاضر مشغول ارائه خدمات آموزشی به جامعه هدف است و بیش از ۱۰۰ طلبه هم تاکنون از این مرکز فارغ التحصیل شده اند که در حال حاضر در شهرستان مشغول انجام فعالیت های فرهنگی و تبلیغی هستند.وی با بیان اینکه حوزه علمیه برادران هم با تعداد زیادی طلبه در این شهرستان فعال است، افزود: ستاد امر به معروف و نهی از منکر، ستاد برگزاری غدیر، ستاد احیای زکات و شورای فرهنگ عمومی از دیگر نهادهای فرهنگی فعال در نهبندان هستند.حجت الاسلام خزاعی با اشاره به اینکه تامین اساتید حوزه های علمیه یکی از خواسته ها و نیازهای مردم نهبندان است، تصریح کرد: در حال حاضر بیش از ۳۰ روستای نهبندان خانه عالم دارد اما روحانی در روستا مستقر نیست چرا که طلبه هایی که از نهبندان برای ادامه تحصیل به قم و مشهد می روند، بیشتر آنها دیگر به شهرستان بازنمی گردند.وی خواستار معرفی شهرستان نهبندان به عنوان منطقه ویژه فرهنگی در شورای فرهنگ عمومی استان شد و خاطرنشان کرد: این شهرستان به دلیل وجود مرز مشترک با افغانستان و محل عبور مواد مخدر دچار مشکلات فرهنگی است که لازم است حمایت و توجه جدی به این شهرستان شود.


گروه خبری : گزارش اجتماعی
منبع :
آخرین ویرایش : 1395/06/07 -- 19:56:11
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 1187

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا