نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


جمعه 28 تير 1398
ش ی د س چ پ ج
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
16. ذي‌القعده 1440
2019 Jul 19

 

 

 

مشاهده کامل خبر
زمین خواری پنهان در معابر بیرجند      

ملایی- «حسنی صفت» عضو شورای شهر بیرجند با انتقاد از مسئولان نظارتی و اجرایی درباره کم عرض بودن خیابان ها اصلی، فرعی در مناطق نوساز شهر تاکید کرد: نحوه برنامه ریزی و خدمات دهی در شهر گران است و به نوعی طراحی کم عرض بودن خیابان ها وکوچه ها برای فروش زمین بیشتر و سود افزون تر بوده است که در این باره مسئولان این حوزه باید پاسخ دهند.

صبح روز گذشته جلسه هفتگی شورای شهر بیرجند با 8 دستورکار و با حضور 9 عضو برگزار شد که بحث جنجالی این جلسه شورا تهیه طرح تشویقی ویژه نوسازی بافت فرسوده بود که «نفیسه نخعی» نایب رئیس شورا عنوان کرد: دولت 25پیشنهاد به شوراهای اسلامی شهرها ارسال کرده است که در کمیسیون عمران شورای شهر بیرجند 10 پیشنهاد را با توجه به وضع اجتماعی و فرهنگی شهراولویت بندی کردند که متاسفانه به علت نبود هماهنگی بین اعضاء و صحبت های خارج از دستور کار جلسه فقط دو پیشنهاد قرائت شد. نخغی با بیان اینکه 164 هکتار بافت فرسوده  و 54 هکتار بافت تاریخی در شهر بیرجند وجود دارد خاطرنشان کرد: شورا در نظر دارد برای ایجاد رونق در بافت فرسوده و افزایش ساخت و ساز طرح تشویقی، حمایتی ارائه کند.به گفته وی اولین پیشنهاد دولت، معافیت پرداخت عوارض نوسازی به مدت سه سال پس از اتمام پروژه و گرفتن پروانه ساخت است و دومین پیشنهاد معافیت از عوارض ایمنی بود.مقررشد پیشنهادات دولت و کمیسیون عمران درباره نوسازی بافت فرسوده و تهیه طرح تشویقی، به اعضای شورا داده شود و هریک راهکارهای و پیشنهادات خود را برای رونق و تهیه این طرح اعلام کنند.

دستگاه های دولتی

 ایمن سازی شوند

«حسنی صفت» با ارائه دستور کار بعدی عنوان کرد: شهرداری بیرجند از ستاد بحران استانداری می خواهد مکان های دولتی از جمله دستگاه های اجرایی، پمپ بنزین ها برای پیش گیری از حوادث احتمالی آتش سوزی در قالب طرح ایمنی شهر تجهیز» و برای این کار تامین اعتبارشود که اعضای شورا به این درخواست رای مثبت دادند.وی از ابطال مزایده فرکانس های تاکسی ها بی سیم خبر داد و افزود: طبق نامه مدیرکل سازمان تنظیم و مقررات ارتباطات رادیویی منطقه شرق کشور هر گونه نقل و انتقالات پروانه های صادره به طور مختلف از صاحب پروانه به غیر، خلاف قانون و مزایده ها باطل است.

بلاتکلیفی رفتگران شهر !

«حسنی صفت» درباره بلاتکلیفی کارکنان خدمات شهری (رفتگران شهربیرجند) به علت پرداخت نشدن حق سختی کار به بیمه، عنوان کرد: رفتگری جزء مشاغل سخت محسوب می شود و شاغلان باید بعد از 20 سال کار بازنشسته شوند اما متاسفانه کسی عهده دار پرداخت 4 درصد پول حق سختی کار آنها نمی شود.

که دراین جلسه مصوب شد در کمیسیون خدمات شهری، نماینده بیمه تامین اجتماعی، اداره کار، شرکت پیمانکار رفتگران و معاون خدمات شهری شهرداری دراین باره دعوت شوند و به ابهامات پاسخ کارشناسی بدهند. این در حالیست که به گفته بهترین عضو دیگر شورا، مسئولان شهرداری مدعی هستند که حق سختی کار رفتگران را پرداخت می کنند. وی یادآورشد: شرکت پیمانکار آمادگی پرداخت پول را دارد اما سازمان تامین اجتماعی قبُول نمی کند؟!

آماده سازی پارک سلامت

 ویژه بیماران خاص

به گفته «حسنی صفت»، یکی از انجمن های بیماران خاص به دفتر امور اجتماعی استانداری درخواستی مبنی بر تجهیز یک پارک ویژه بیماران خاص داده است که این درخواست در اسفند سال گذشته به دفتر اجتماعی فرستاده شده است که متاسفانه هنوز هیچ جوابی برای تامین اعتبار به ما نداده اند.وی خاطرنشان کرد: شهرداری برای این کار 4 بوستان را پیشنهاد داده است که پارک سلامت واقع در میدان آزادی به علت قرار گرفتن در مرکزشهر برای تجهیز و آماده سازی به تصویب رسید.در این درخواست اعضای شورا تاکید کردند: بیماران خاص نباید از جمع مردم جدا باشند یا به نوعی گوشه گیر شوند.

اجرای مصوبات شورا

زیر ذره بین دیوان عدالت اداری 

«حسنی صفت» از درخواست دیوان عدالت اداری کشور مبنی بر ارسال مصوبات شورا و تعداد آرا خبر داد و تصریح کرد: به علت اینکه بعضی از مصوبات شورا نقض شده است دیوان عدالت اداری این چنین درخواستی را دارد که مصوب شد آرای شورا به این سازمان ارسال شود. «نفیسه نخعی» نایب رئیس شورا از اعلام آمادگی شورا برای انتقال صنوف آلاینده شهری خبر داد و یادآورشد: از طرف شورا هیچ مشکلی وجود ندارد و پیمانکاران می توانند باکمترین خسارت به درختان فعالیت کنند.

در حاشیه 

«زنگویی» رئیس شورا درباره طرح فرزان عنوان کرد: طرح نوسازی بافت فرسوده باید با مشارکت مردم انجام شود و دولتی بودن طرح ، آن را به تعویق انداخته است.               

وی ادامه داد: شورا و دولت پیشرفت را در ساختمان های شیک می دانندکه در بافت فرسوده ساخته شود.«نفیسه نخعی» بیان کرد: بافت فرسوده روی خط گسل است و باید با ارائه پیشنهادات کارشناسی شده به رونق آن منطقه کمک کنیم. وی از تغییر طرح فرزان خبر داد و افزود: طرح قبلی با فرهنگ شهر مغایرت داشت و علت طولانی شدن پروژه فرزان تغییر طرح است.

حاتم بخشی دولت از جیب مردم برای مردم

«بهترین» عضو دیگر شورا هم با بیان اینکه دولت دست خود را از امور مالی، طرح نوسازی بافت های فرسوده دور نگه می دارد افزود: شهرداری برای طرح پل موسی جعفر تاکنون 8 میلیارد تومان هزینه کرده اما دولت یک میلیارد داده است.

وی عنوان کرد: در حالی که هزینه های شهر را مردم می دهند این طرح تاکنون چه سودی داشته است؟ این عضو شورا تاکید کرد: نگاه دولت باید تغییر کند چرا که شهرداری به تنهایی نمی تواند کاری انجام دهد.

خیابان و کوچه کم عرض،

سود بیشتر !

«حسنی صفت» با انتقاد از مسئولان نظارتی و اجرایی درباره کم عرض بودن خیابان ها اصلی ، فرعی و منطقه های نوساز شهر تاکید کرد: نحوه برنامه ریزی و خدمات دهی در شهر گران است و به نوعی طراحی کم عرض بودن خیابان ها وکوچه ها، فروش زمین بیشتر و سود بیشتری دارد. 

وی خاطرنشان کرد: دستگاه های امدادی در مناطق بافت فرسوده و منطقه های نوساز شهر مانند: انتهای مدرس به علت کم عرض بودن یا بسته بودن کوچه ها دچار مشکل هستند و باید مسئولان این حوزه پاسخ دهند. صضجالب این است که به گفته صباغ یکی دیگر از اعضای شورا متراژ 164هکتار بافت فرسوده و 54هکتار بافت تاریخی مربوط به 10سال پیش است که تاکنون تغییری نداشته و این ابهاماتی برای اعضای شورا به وجود آورده است.

به علت مرخصی بودن شهردار موضوع املاک شهر به جلسه بعد موکول شد.


گروه خبری : اخبار استان ، ایران و جهان
منبع :
آخرین ویرایش : 1395/04/19 -- 18:56:09
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 307

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا