نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


يكشنبه 27 مرداد 1398
ش ی د س چ پ ج
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
16. ذي‌الحجه 1440
2019 Aug 18

 

 

 

مشاهده کامل خبر
سوخت آلوده، عامل دودزایی اتوبوس های واحد بیرجند      

حسین زاده- شورای اسلامی شهر بیرجند روز گذشته با حضور شهردار و رئیس سازمان اتوبوسرانی موضوع دودزایی و نظافت اتوبوسها را  بررسی کرد.

پارک ولیعصر (ع) مهرشهر امسال احداث می شود

پیش از شروع جلسه، حسنی صفت عضو شورای شهر با استناد به نامه مردمی به دو مشکل مهرشهر یعنی نداشتن پارک و فضای سبز و نیز عدم صدور مجوز کاربری تجاری برای ساخت و سازهای پیش از الحاق مهرشهر به حوزه شهری بیرجند اشاره کرد و خواستار رفع مشکل ساکنان شد.شهردار بیرجند در این خصوص با اشاره به اینکه 3 قطعه زمین برای احداث فضای سبز در مهرشهر در نهمین ماه سال گذشته تحویل شهرداری گردیده، گفت: تحویل زمین به شهرداری خیلی دیر صورت گرفت با اینحال ما کار درختکاری را آغاز کردیم و احداث پارک در خیابان ولیعصر (عج) را در سال جاری به انجام می رسانیم و پیگیر احداث دو پارک دیگر نیز هستیم.

برگزاری جلسه مشترک برای رفع مشکلات مهرشهر

مدیح با اشاره به اینکه مهرشهر بدون بودجه و با مشکلات فراوان به شهرداری تحویل شده، گفت: ما هم خوشحال می شویم که مشکل صدور مجوز تجاری مرتفع شود. در نهایت پس از تبادل نظر اعضای شورا مقرر شد جلسه ای با حضور نمایندگان راه و شهرسازی و دستگاههای خدمات رسان به منظور بررسی و رفع مشکلات ساکنان مهرشهر برگزار شود. در ادامه، رئیس سازمان اتوبوسرانی شهرداری بیرجند با بیان اینکه از اواخر سال 89 تاکنون هیچگونه اقدامی برای نوسازی ناوگان اتوبوسرانی کشور صورت نگرفته، گفت: این امر باعث شده تا عمر ناوگان اتوبوسرانی به 8 تا 9 سال افزایش یابد. غلامپور به تشریح اقدامات صورت گرفته درخصوص دودزدایی اتوبوسها پرداخت و با اشاره به استاندارد نبودن سوخت مصرفی، هزینه تقریبی تعمیر سیستم انژکتور هر اتوبوس اسکانیا را بین 3 تا 5 میلیون تومان ذکر کرد و افزود: بخش خصوصی توان پرداخت این هزینه ها را ندارد و چنانچه برای تامین این هزینه ها کمک شود حداقل تا دو سه سال مشکلات موجود مرتفع خواهد شد. حسنی صفت عضو شورا هم عنوان کرد: همه در کلان کشور خبر دارند که آلودگی سوخت تحویلی به اتوبوس ها 137 برابر شده است.

 شورای شهر برای تأمین هزینه رفع نقص اتوبوسهای دودزا تصمیم گیری می کند

در این خصوص مقرر گردید اعتبار مورد نیاز برای رفع نقص سیستم انژکتور اتوبوسها برآورد و به شورای شهر اعلام گردد تا شورا نسبت به این موضوع تصمیم گیری نماید. رئیس سازمان اتوبوسرانی شهرداری بیرجند در خصوص بحث نظافت اتوبوسها نیز ضمن عذرخواهی از شهروندان، اظهار کرد: بعضاً خود شهروندان هم رعایت نظافت در اتوبوسها را نمی کنند. البته این صحبتها با واکنش بهترین، یکی از اعضای شورا روبرو شد و وی خواستار پیگیری جدی در خصوص دودزا بودن اتوبوسها، عدم نظافت اتوبوسها و برخورد نامناسب برخی رانندگان با مردم شد. حسنی صفت هم گفت: مشکل آلودگی سوخت تحویلی به اتوبوسها باید رفع شود و دولت هم سهم خود در نوسازی ناوگان اتوبوسرانی را باید بپردازد شهردار بیرجند بر ضرورت تعمیر اتوبوسهای دودزا و نظارت بیشتر بر نظافت آنها تاکید کرد.

افزایش 12 درصدی کرایه تاکسی ها با چاشنی تند مشاجره

در ادامه، بحث افزایش نرخ تاکسی ها مطرح گردید که تصویب آن برای دقایقی نظم جلسه را بر هم زد و اعضا با یکدیگر به بحث و مشاجره پرداختند.در این بین بهترین، حسنی صفت، عبدالرزاق نژاد و خانم هلال بیرجندی معتقد بودند با افزایش کرایه موافقند اما از آنجا که مصوبه سال قبل شورا مبنی بر لزوم استفاده تاکسی داران از تاکسیمتر عملیاتی نشده و اکثر تاکسی داران از تاکسیمتر استفاده نمی کنند، باید تدابیری در این خصوص اندیشیده شود. در نهایت پس از دقایق طولانی که بحث در این باره گذشت، اعضای شورا با افزایش 12 درصدی نرخ کرایه تاکسی ها موافقت کردند و البته استفاده از تاکسیمتر و درج نرخ بر روی شیشه جلو را ضروری دانستند و مقرر گردید با متخلفان برخورد صورت گیرد.


گروه خبری : اخبار استان ، ایران و جهان
منبع :
آخرین ویرایش : 1395/02/25 -- 19:36:30
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 495

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا