نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


شنبه 28 مهر 1397
ش ی د س چ پ ج
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
09. صفر 1440
2018 Oct 20

 

 

 

مشاهده کامل خبر
بازگشایی خیابان موسی بن جعفر      

با پیگیری آوا مطرح شد:

 بازگشایی خیابان موسی بن جعفر

 معاون عمرانی شهردار بیرجند: تنها 25 درصد کار باقی مانده است

* رحیم زاده- حد فاصل کوچه های موسی بن جعفر 10 تا 12 با بلوکه های سیمانی مسدود شده است: «با عرض پوزش از همشهریان گرامی مسیر منتهی به میدان کاظمیه به دلیل عملیات عمرانی از تاریخ 28/6/94 مسدود می باشد» حدود چهار ماهی است که با نصب این پلاکارد در مسیر خیابان موسی بن جعفر تردد وسایط نقلیه در این خیابان تعطیل شده است. مسدود بودن این مسیر برای مدت زمان طولانی، نارضایتی اهالی را به دنبال داشته است این بار گزارشگر آوا به دنبال تماس های مکرر شهروندان در  محل حضور یافته و مشکلات را از ساکنان این محدوده جویا شد.
 
اهالی به امید بهبود وضع موجود و راه اندازی پل، شرایط فعلی را تحمل می کنند
 
یکی از اهالی محل با بیان این مطلب می گوید: انتهای خیابان موسی بن جعفر چند ماهی است که درگیر پروژه  اجرای پل شده و مسدود است. رجب زاده ادامه می دهد: شروع کار مسئولان قول دادند خیلی زود این خیابان را بازگشایی کنند اما که با گذشت حدود 5 ماه هنوز خیابان مسدود است.

 این خیابان شاهراه اتصال خیابان های شمال شهر و مرکز شهر است

خاتمی یکی دیگر از اهالی ساکن در این خیابان می گوید: با وجود ساخت و سازهای بسیار در منطقه شمال شهر اکنون این خیابان به عنوان شاهراه اتصال خیابان ها و بلوارهای شمال شهر با  خیابان انقلاب و مرکز شهر است. وی با اشاره به مشکلات مردم در قسمت های انتهایی این خیابان می گوید: با انسداد خیابان اغلب مردم برای رفت و آمد دچار مشکل شده اند به گونه ای که بسیاری از اهالی خیابان های کاظمیه و موسی بن جعفر مجبورند مسافت زیادی را تا بلوار اصلی طی کرده و مسیر خود را تغییر دهند.

 سردر گمی اهالی در استفاده مناسب از ناوگان حمل و نقل عمومی

دختر جوان دانشجوی ساکن در منطقه نیز با گلایه از این وضع می گوید: با بستن مسیر مشکلات زیادی برای مردم به وجود آمده به گونه ای که برای استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی باید مسافت زیادی را تا خیابان اصلی  آن طرف بلوار طی کنیم با این وضع و با تغییر زمان رسیدن اتوبوس ها به ایستگاه ها به دلیل تغییر مسیر، بسیاری از مردم سردرگم مانده و به موقع به محل نمی رسند.
سلطان پور ادامه می دهد: متأسفانه با بسته بودن خیابان اصلی بار تردد این خیابان به کوچه موسی بن جعفر 12 منتقل شده است به گونه ای که با وجود عرض کم معبر گاه شاهد تردد دو طرفه خودروها در این کوچه هستیم. از طرفی خیلی از رانندگان ناآشنا به این کوچه های کم عرض در آنها گرفتار می شوند.

مدیران شهری درباره باز گشایی مسیر چاره اندیشی نمایند 

محمدی نیز یا بیان اینکه این خیابان ظرفیت تردد دو طرفه وسایط نقلیه را ندارد می گوید: این کوچه دارای بافت قدیمی بوده و وجود کودکان بازیگوش در میان کوچه بسیار خطرناک است. وی ادامه می دهد: با وجود عرض کم این معبر در صورت بروز سانحه امکان خدمات دهی و کمک به مصدومان وجود ندارد و مدیران شهری قبل از اینکه فرصت را از دست بدهند باید درباره بازگشایی مسیر چاره اندیشی نمایند.

پل موسی بن جعفر ، بزرگترین پل استان

بعد از فراز و نشیب های فراوان و نشست های مختلف در شورای شهر در مورد اجرایی شدن پل و تقاطع موسی بن جعفر(ع) بیرجند، در نهایت در شورای چهارم با اجرای این طرح موافقت شد. آن طور که شهردار بیرجند گفته است: پل موسی بن جعفر (ع) بزرگترین پل در خراسان جنوبی است که از بتن مسلح ساخته می شود. به گفته مدیح احداث پل موسی بن جعفر با صرف هزینه ۴۶ میلیارد ریال به بهره برداری می رسد. به دنبال اجرای پروژه در این مسیر هرچند، شهردار بیرجند گفته بود: در حال حاضر 2 ماه از برنامه جلو هستیم و در صورت تداوم این روند تا پاییز سال آینده (1394) این پل افتتاح خواهد شد اما معاون عمرانی شهردار بیرجند نظری متفاوت دارد.

تنها 25 درصد کار باقی مانده است

عدل با اشاره به اینکه ساخت پروژه طبق برنامه‌زمانبندی پیش می‌رود از پیشرفت 75 درصدی این پروژه خبر داده و می گوید: تنها 25 درصد کار با اجرای عرشه پل باقی مانده است و پروژه فعال است. وی نوع سازه اسکلت این پل را بتن و در حجم عملیات خاک برداری آن 9 هزار متر مکعب عنوان کرده و می گوید: سطح قالب بندی این پروژه 4 هزار و400 متر مربع و حجم بتن ریزی آن 6 هزار و500 متر مکعب است.

بهره برداری از این پل باعث روان شدن ترافیک خیابان جمهوری می شود

وی بتن پیش ساخته استفاده شده در این پروژه  را 900 متر مکعب و اجرای زیرسازی پل و تقاطع موسی بن جعفر را 5 هزار و 645 متر مکعب عنوان می کند.  وی خاطر نشان می کند: با افتتاح پروژه و اتصال خیابان سه راه اسدی به موسی بن جعفر(ع) و بلوار جوادیه بیرجند شاهد روان سازی ترافیک خیابان جمهوری اسلامی و رونق و احیای بافت فرسوده فرزان بیرجند خواهیم بود.

تأخیر در تملک مابقی منازل در مسیر طرح، اجرای پروژه را کندکرده است

عدل با اشاره به اینکه در واقع کمتر از 25 درصد اجرای پروژه باقی مانده است در این خصوص به موضوع تأخیر تملک توسط شرکت مادرتخصصی عمران توسعه مسکن‌سازان اشاره کرده و می گوید: تأخیر در تملک مابقی منازل در مسیر طرح واقع در حد فاصل سه راه اسدی تا ابتدای پل موسی بن جعفر اجرای پروژه را کند کرده است. وی ادامه می دهد: علاوه بر اینکه این شرکت متولی بازگشایی مسیر است قرار بود در اجرای پروژه به شهرداری یاری رسانده و مساعدت کند که به دلیل کسری بودجه و مسایل مالی تاکنون مساعدتی با شهرداری نداشته است.
 وی با اشاره به اجرای 4 ماهه پل شاهرود می گوید: در اینجا نیز این کار شدنی است اما نگرانی ما بازگشایی مسیر و هماهنگی با شرکت است و این کندی کار به منظور همزمان سازی اجرای پل با تملیک منازل باقی مانده است در این زمینه به هیچ وجه کسری بودجه نداریم و امیدواریم با تملک منازل باقی مانده این پل اواخر بهار سال آینده به بهره‌برداری برسد.

پیش بینی می کنیم این مسیر حداکثر 2 هفته دیگر باز گشایی شود

وی می افزاید: اجرای این پروژه با توجه به عملیات خاکبرداری و ریزش جداره و احتمال سقوط وسایط نقلیه به داخل محوطه کارگاه خطر ساز بود لذا برای جلوگیری از وارد آمدن خسارت جانی و مالی به شهروندان، شهرداری با هماهنگی مدیریت راهنمایی و رانندگی نسبت به مسدود کردن این محور تا اتمام عملیات اجرایی پل اقدام کرد. معاون عمرانی شهردار بیرجند نسبت به بازگشایی هرچه زودتر مسیر قول مساعد داده و می گوید: علت تأخیر در بازگشایی مسیر مربوط به قنات متروکه در مسیر بوده که هم اکنون شهرداری درحال بازسازی و بهسازی قنات است و پیش بینی می کنیم این مسیر تا حداکثر 2 هفته دیگر بازگشایی شود.
 


گروه خبری : اخبار استان
منبع :
آخرین ویرایش : 1394/10/23 -- 20:17:30
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 604

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا