نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


يكشنبه 27 مرداد 1398
ش ی د س چ پ ج
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
16. ذي‌الحجه 1440
2019 Aug 18

 

 

 

مشاهده کامل خبر
«پُر» کردن» اوقات فراغت      

اوقات فراغت فرصت طلایی است که می تواند لحظات زیبا و زرّین زندگی هر جوان باشد که متفاوت از دیگر اوقات، سبب رضایتِ درونی و افزایش شادکامی او شود.
فراغت، جوان را از تکرار و یکنواختی نجات می دهد و با جدا شدن از روزمرگی، زمینه ساز سلامت او شده، خستگی‌های روحی، آسیب های روانی، افسردگی‌ها، غم‌ها و درگیری‌های متعدد و متفاوت جسم و جانش را برای دقایقی از او دور می‌کند.
در فرهنگ و اندیشه اسلامی، اوقات فراغت با بیهودگی و معطّلی یا آلودگی و روزمرگی همسو نیست، بلکه فراغت، فرصت دوباره ای برای تلاش و فعالیت‌های فکری و جوشش شناخت و بینش است که در آن کوششی درونی و سفر به دیار قرب و قرار الهی، با پاکی نیّت و تابناکی اندیشه آغاز می گردد.
برای یک نوجوان شاید اوقات فراغت سه ماه تابستان باشد و برای یک دانشجو تعطیلات بین دو ترم تحصیلی و برای یک کارمند روز آخر هفته، ولی این ایام فراغت چه کوتاه مدت و چه بلند مدت نیازمند برنامه‌ریزی مناسب است تا فرد بتواند در سایه آن با رفع خستگی، استعدادهای خود را در زمینه‌های متفاوت شکوفا کند.
پیامبر اسلام (ص) در این باره فرمودند: «دو نعمت است که بسیاری از مردم با آن آزموده می‌شوند؛ فراغت و تندرستی.»
جوانان باید زندگی را به گونه‌ای تجربه کنند که از فایده‌های دنیوی و اخروی آن به طور یکسان بهره گیرد. جرعه‌ای از چشمه‌سار معرفت و معنویت بنوشد، خوشه‌ای از خرمن علم و ادب و هنر بچیند و به جای تقلید اندیشه‌ها، درست اندیشیدن را بیاموزد.
با چنین رهیافتی از فراغت، به جای «پر کردن» اوقات فراغت باید به «پربار» کردن آن فکر کرد. تا جوان دچار خستگی نشود و احساس نکند که در زندگی روزمره گرفتار شده است. در این صورت است که قلب او سرشار از عقش و امید خواهد شد.
در این میان کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد مکانی مورد اعتماد و اطمینان خانواده‌ها برای غنی سازی اوقات فراغت و آموزش برنامه های فرهنگی، مذهبی و علمی است که هرساله برنامه‌های اوقات فراغت خود را تحت عنوان «آسمانی ها» همزمان با فصل تابستان اجرا می‌کند.
 


گروه خبری : اخبار گوناگون
منبع :
آخرین ویرایش : 1394/05/16 -- 16:20:09
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 739

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا