نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


دوشنبه 28 مرداد 1398
ش ی د س چ پ ج
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
17. ذي‌الحجه 1440
2019 Aug 19

 

 

 

مشاهده کامل خبر
نبود آزمایشگاه تخصصی ژنتیک در خراسان جنوبی      

کارشناس مسئول دفتر پیشگیری از معلولیت‌های بهزیستی خراسان جنوبی از نبود آزمایشگاه تخصصی ژنتیک در خراسان جنوبی خبر داد. به گزارش ایسنا، ظریفی در حاشیه همایش هم‌اندیشی انجمن خیریه پیشگیری و حمایت از بیماران ژنتیکی استان گفت: بیش از  21 هزار اختلالات ژنتیکی منجر به معلولیت در دنیا شناسایی شده است. وی افزود: از این تعداد 6 هزار بیماری نادر است که نبود آزمایشگاه تخصصی ژنتیک در استان و هزینه‌های بالا از جمله مشکلات است.

پنج مرکز ژنتیک خصوصی در استان فعال است

مدیرعامل انجمن خیریه، پیشگیری و حمایت از بیماران ژنتیکی خراسان جنوبی نیز اعلام کرد: 5 مرکز ژنتیک خصوصی در خراسان جنوبی فعال است. شریف اظهار کرد: این انجمن همزمان با آذر سال گذشته با هدف جلب مشارکت مادی و معنوی برای تأمین هزینه آزمایشات و درمان بیماران ژنتیکی خانواده‌های نیازمند، کمک به فرهنگ‌سازی و افزایش آگاهی عمومی با برگزاری دوره‌های آموزشی، انجام تحقیقات و پروژه‌های مرتبط و تاسیس مراکز غیر دولتی راه‌اندازی شد. وی با بیان اینکه راه‌اندازی انجمن گام مؤثری برای معرفی بیماری‌های ژنتیکی نادر خواهد بود، افزود: عدم آگاهی مردم و دولت در بروز این نوع بیماری‌ها، هزینه‌های زیادی را برای خانواده‌های بیمار و دولت در بر خواهد داشت. وی با بیان اینکه این انجمن 500 تا900هزارتومان می‌تواند به مراجعین کمک کند، گفت: استان خیرین زیادی دارد که در ساخت مدرسه و مسجد کمک می‌کنند، اما به علت بالا بودن هزینه‌ها در آزمایشات نیاز به همت خیرین و بیمه‌ها وجود دارد.

شناسایی 13مورد بیماری «ای بی» در استان

کارشناس و مشاور ژنتیک بهزیستی خراسان جنوبی هم از شناسایی 13مورد بیماری «ای بی» در خراسان جنوبی خبر داد. احمدی شادمهری اظهار کرد: در حال حاضر 27 بیمار PKU یا عقب مانده ذهنی و 13 بیمار «ای بی» در استان شناسایی شده که عامل اصلی آن ازدواج‌های فامیلی، معلولیت در فامیل است. وی با بیان اینکه بهترین عامل برای به وجود نیامدن این بیماری پیشگیری است، گفت: توجه به بیمار PKU  از نظر تغذیه، نگهداری در منزل یا مراکز خدماتی و درمانی نیازمند مراقبت‌های خاص است. وی اظهار کرد: این بیماری پوستی خیلی دردناک و مشکل است که به مرور زمان در بدن بیمار تاول‌هایی به وجود می‌آید که کم کم  چرکی وخونی شده و در زمان کمی انگشتان دست و پا بهم می‌چسبند. وی ادامه داد: بیمار «ای بی» دارای هوش و زکاوت بالایی است که تمام مراحل بیماری خود را به چشم می‌بیند. این کارشناس ژنتیک با بیان اینکه عامل اصلی این بیماری ازدواج‌های فامیلی است، افزود: متأسفانه مردم استان آگاهی کافی از این بیماری ندارند.


گروه خبری : اخبار استان
منبع :
آخرین ویرایش : 1394/05/14 -- 19:38:31
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 699

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا