نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


دوشنبه 2 مهر 1397
ش ی د س چ پ ج
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
13. محرم 1440
2018 Sep 24

 

 

 

مشاهده کامل خبر
پیگیر بررسی نحوه توزیع اعتبارات سفرهای استانی هیئت دولت هستیم      

حسین زاده- این روزها موضوع سهم استان از اعتبارات تملک دارایی و سرمایه ای و نیز اعتبارات هزینه ای خیلی مطرح می شود و در فصل توزیع استانی این اعتبارات قرار داریم. اخیراً هم در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان جداول توزیع استانی اعتبارات مذکور با وجود اذعان به محدودیت اصل این اعتبارات به تصویب رسید.

در اعتبارات هزینه ای مشکلی به وجود نمی آید

درباره علت محدودیت اعتبارات تملک دارایی و سرمایه ای و نیز اعتبارات هزینه ای تخصیص یافته با وجود محرومیت هاو نیازهای شدید بخش های مختلف در استان با نمایده مردم شهرستان های طبس، فردوس، سرایان و بشرویه در مجلس و عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفتگویی انجام دادیم.
عبدا... زاده با بیان اینکه در بحث اعتبارات هزینه ای تمام نقاط کشور وضعیت مشابهی دارند، گفت: توزیع این اعتبارات توسط وزارت اقتصاد و دارایی و بر اساس هزینه های کل دولت صورت می گیرد. وی در پاسخ به سؤال خبرنگار ما مبنی بر اینکه آیا حقوق و مزایای نیروهای جدید الاستخدام بخش های مختلف در شهرستان های تازه تأسیس خراسان جنوبی نیز در تخصیص این اعتبارات به استان مدنظر قرار گرفته است؟ اظهار کرد: در این زمینه مشکلی به وجود نمی آید زیرا دولت از تعداد کارمندان و نیروهای انسانی به کار گرفته شده خود و میزان حق و حقوق آنان در سراسر کشور  مطلع است و این استخدام ها بدون اراده و مجوز مرکز نشینان در استان ها انجام نمی شود.

سهم استان از اعتبارات تملک دارایی کاهش کمتری داشته است

عبدا... زاده درباره سهم استان از اعتبارات تملک دارایی و سرمایه ای نیز گفت: سال جاری با توجه به کمبود منابع به خصوص در بخش عمران سال سختی است به نحوی که با وجود تخصیص اعتبار، خزانه امتناع می کند چون پول ندارد. به گفته وی سهم تمامی استان ها از اعتبارات تمکل دارایی و سرمایه ای که بر اساس شاخص های سازمان مدیریت و برنامه ریزی توزیع می شود با توجه به محدودیت منابع کاهش داشته، افزود: خراسان جنوبی از جمله استان هایی است که سهم آنها از اعتبارات تملک دارایی و سرمایه ای، کاهش کمتری داشته است.

امیدواریم پیگیری ها برای انجام سفر مقام معظم رهبری به استان به نتیجه برسد

وی در پاسخ به این سؤال که چرا سهم خراسان جنوبی از اعتبارات در مقایسه با استان های هم طراز به مراتب کمتر است؟ می گوید: این روزها اعتبارات خراسان جنوبی به ویژه با خراسان شمالی زیاد مقایسه می شود که با توجه به سفر مقام معظم رهبری به استان مذکور این مقایسه درستی نخواهد بود. به هر حال اعتبارات سفرهای مقام معظم رهبری در فصول مختلف به صورت 100 درصد تخصیص می یابد و شاید بخشی از اعتبارات خراسان شمالی مربوط به سفر مقام معظم رهبری باشد که البته ما نیز در استان با جدیت پیگیر تحقق سفر مقام معظم رهبری به خراسان جنوبی هستیم که امیدواریم این پیگیری ها به نتیجه برسد و این توفیق حاصل شود تا بار دیگر پذیرای قدوم پر خیر و برکت مقام عظمای ولایت باشیم.

شاخص ها و نحوه توزیع اعتبارات سفرهای استانی هیئت دولت قابل بررسی است

عبدا... زاده در مورد اعتبارات تخصیص یافته به استان در سفر رئیس جمهور و هیئت دولت نیز گفت: شاخص ها و نحوه توزیع اعتبارات سفرهای استانی قابل بررسی و ما نیز پیگیر این موضوع هستیم. اخیراً از آقای نوبخت هم درخواست کرده ایم تا این شاخص ها را در اختیار ما قرار دهند. می خواهیم بدانیم که اعتبارات سفرهای استانی هیئت دولت بر چه اساسی توزیع می شود و آیا فقط لابی ها در تخصیص این اعتبارات نقش دارند یا اینکه اعتبارات سفرهای استانی دولت بر اساس واقعیت ها در بین استان های کشور توزیع می شود. البته شاید واقعا اعتبارات سفرهای استانی دولت بر طبق واقعیت موجود توزیع می شود با اینحال به عنوان نمایندگان استان در مجلس با جدیت پیگیر بررسی این موضوع هستیم.
 


گروه خبری : اخبار استان
منبع :
آخرین ویرایش : 1394/05/09 -- 19:36:39
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 588

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا