نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


سه شنبه 1 مرداد 1398
ش ی د س چ پ ج
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
20. ذي‌القعده 1440
2019 Jul 23

 

 

 

مشاهده کامل خبر
هزینه و نحوه مراجعه نوآموزان به «پایگاه‌های سنجش سلامت» اعلام شد      

فارس: رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور اظهار کرد: امسال حدود یک میلیون و 300 هزار نوآموز به کلاس اول دبستان وارد می‌شوند که از این میزان قطعاً تعدادی دیرآموز بوده و باید به مدارس استثنایی هدایت شوند.
آغاز سنجش سلامت نوآموزان از اول خرداد
قدمی با اشاره به اینکه 847 پایگاه در سراسر کشور از ابتدای خردادماه کار سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان را آغاز خواهند کرد، تصریح کرد: زمانی که نوآموز برای ثبت‌نام به مدرسه مراجعه می‌کند از سوی مدرسه به پایگاه سنجش ارجاع داده می‌شود و با اطلاعات به دست آمده در طرح سنجش می‌توانیم قبل از شروع سال تحصیلی، اقدامات مداخله‌ای را انجام دهیم. وی افزود: در طرح سنجش سلامت امسال سطح پوشش 99 درصد است و یک درصد باقیمانده مربوط به مناطق صعب‌العبور است که پیش‌بینی کرده‌ایم، گروه‌های سیار را به این مناطق اعزام کنیم.
هزینه انجام سنجش سلامت 12 هزار تومان است
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور، گفت: در طرح سنجش سلامت، ارزیابی پزشکی جامعی را به لحاظ مقایسه سلامت جسمانی، روانی و آمادگی تحصیلی دانش‌آموزان انجام می‌دهیم.وی افزود: از هر خانواده در پایگاه‌های سنجش سلامت 12 هزار تومان اخذ می‌شود که پیش‌بینی شده است 15 درصد افراد به صورت نیم بها و 5 درصد نیز با اختیار رئیس پایگاه و بررسی وضعیت مالی افراد به صورت رایگان پذیرش شوند.
دانش‌آموزان صبحانه بخورند و به پایگاه سنجش سلامت مراجعه کنند
قدمی با اشاره به نکات و توصیه‌هایی به خانواده‌ها در هنگام مراجعه به پایگاه‌های سنجش سلامت، اظهار کرد: پیش‌بینی کرده‌ایم تا خانواده‌ها بر اساس نوبت‌هایی که به آنها داده می‌شود به پایگاه‌های سنجش مراجعه کنند، بنابراین از این طریق میزان ساعات انتظار آنها در پایگاه‌ها کاهش می‌یابد. خانواده‌ها باید توجه داشته باشند که دانش‌آموز هنگام مراجعه به پایگاه سنجش سلامت حتماً صبحانه میل کرده باشد و به لحاظ وضعیت خواب در شرایط مساعدی باشد.
ارائه تبلت رایگان به هزار نفر از دانش‌آموزان نیمه بینا
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور با بیان اینکه تاکنون برای دانش‌آموزان نیمه بینا کتاب‌های درشت خط تهیه می‌شد، گفت: از سال 94 برنامه جدیدی را مدنظر داریم تا به حدود یک هزار نفر از دانش‌آموزان نیمه بینا تبلت ارائه کنیم؛ پیش‌بینی شده است که هزینه ارائه تبلت به دانش‌آموزان نیمه بینا معادل 600 میلیون تومان باشد اما هزینه تبدیل کتب عادی به کتب درشت خط بسیار بیش‌تر از این رقم است.


گروه خبری : اجتماعی ،اقتصادی
منبع :
آخرین ویرایش : 1394/02/21 -- 19:00:20
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 964

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا