نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


سه شنبه 3 مهر 1397
ش ی د س چ پ ج
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
14. محرم 1440
2018 Sep 25

 

 

 

مشاهده کامل خبر
سرمایه گذاری 17 میلیون یورویی اکو در پروژه فاضلاب بیرجند      

مدیر عامل آبفا عنوان کرد:
سرمایه گذاری 17 میلیون یورویی اکو در پروژه فاضلاب بیرجند

بهروزی فر-  مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری خراسان جنوبی در دیدار با رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: بخش مهمی از تکلیف ما، در راستای ارتقای سلامت جامعه است.
در این دیدار که به مناسبت روز جهانی بهداشت (هجدهم فروردین ماه) و در آستانه هفته سلامت (یکم تا هفتم اردیبهشت ماه) اتفاق افتاد، عراقی زاده تأکید کرد: وجه اشتراک شرکت آب و فاضلاب با دانشگاه علوم پزشکی،  ارتباطی است که با مقوله سلامت جامعه  دارند. وی با اشاره به حمایت ها و پشتیبانی های همیشگی دانشگاه علوم پزشکی گفت: خوشحالیم که در مسایل کیفی آب با مراکز بهداشتی استان هماهنگیم و همکاران حوزه بهداشت را پشتوانه خود می دانیم. این ارتباطات و همدلی به گونه ای است که ما در طول سال های گذشته در خصوص کیفیت آب، کوچکترین نگرانی نداشته ایم و این دقت در رعایت مسایل کیفی، باعث شده هیچ اخطاری از سوی بهداشت استان نداشته باشیم.
 به گفته وی؛ با توجه به اهمیت موضوع، نقطه نظرات و موارد پیشنهادی حوزه بهداشت به طور کامل عملیاتی می شود، چرا که تنها در جهت ارتقای سلامت مردم اتفاق می افتد.
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان در بخش دیگری از سخنانش به طولانی شدن زمان اجرای پروژه فاضلاب بیرجند اشاره کرد و اذعان کرد: این پروژه هم  طرحی است که مثل پروژه های عمرانی دیگر دستگاه های اجرایی به جهت نبود نقدینگی طولانی شده 15-16 سال به درازا کشید. عراقی زاده با تأکید بر اینکه در حال حاضر 60 درصد جمعیت شهر تحت پوشش فاضلاب قرار دارند، افزود: فاضلاب کشی از مناطق شمالی شهر آغاز شده، الان وارد بافت جدید شهر شده ایم و در گام های بعدی، محدوده بلوار آیت ا... غفاری و مجموعه های مسکونی حوالی بلوار شهید آوینی در دستور کار است. وی تصریح نمود: با اخذ موافقت بانک توسعه تجارت اکو برای سرمایه گذاری در پروژه فاضلاب بیرجند، قراردادی به مبلغ 17 میلیون یورو با این بانک منعقد شده، مقدمات کار فراهم است و عملیات اجرایی این پروژه رسماً در همین هفته آغاز خواهد شد.

کمک به سلامت جامعه، مهمترین وظیفه علوم پزشکی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هم با اشاره به شعار سال « سال همدلی و همزبانی دولت و ملت»، مهمترین وظیفه حوزه علوم پزشکی را کمک به سلامت جامعه عنوان نمود.
قائمی از همراهی های همیشگی مجموعه علوم پزشکی در پروژه های بهداشتی مختلف گفت و تأکید کرد: در راستای ارتقاء سلامت جامعه از هیچ کاری فروگذار نخواهیم کرد.
معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه علوم پزشکی هم با اشاره به تأثیر خشکسالی های چندین ساله بر کیفیت و کمیت آب، خاطرنشان کرد: مراکز بهداشت به لحاظ تأمین کیفیت آب، با شرکت آب و فاضلاب و دیگر حوزه های مرتبط با سلامت جامعه، همیشه همراهی داشته است. باریک بین، بوی بد فاضلاب و تکمیل پروژه فاضلاب کشی شهر را  از دغدغه های موجود برشمرد و گفت: امیدواریم  با ارتقای تصفیه خانه فعلی، توسعه شرایط موجود، به جریان افتادن مدول دوم و اجرای ادامه کار فاضلاب کشی سطح شهر و ایجاد فاز دوم تصفیه خانه فاضلاب بیرجند، این نواقص مرتفع گردد. وی با تأکید بر توجه دانشگاه به هفته سلامت در ابتدای اردیبهشت ماه و برنامه هایی که در این زمینه تدارک دیده شده، متذکر شد: بناست نمایشگاهی از فعالیت های دستگاه های
اجرایی مختلف در جهت سلامت جامعه در محل دانشگاه بین المللی بیرجند، دایر شود که همین جا هم از شرکت آب و فاضلاب شهری با توجه به جایگاهی که در حفظ سلامت جامعه دارند، برای حضور و ارائه عملکرد دعوت می شود.به گفته وی؛ علیرغم پرهزینه بودن اما بر استفاده از تجهیزات برقی در مراکز درمانی تأکید شده، اما این موضوع به جهت ارتباطی که با حفظ سلامت عمومی جامعه دارد، به طور جد مورد توجه قرار گرفته است.
معاون  مهندسی و توسعه شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی هم در پایان یادآوری کرد: با توجه به تأکید مبحث 16 مقررات ملی ساختمان، استفاده از امکانات و تجهیزات بهداشتی مناسب در فضاها و اماکن عمومی الزامی شده و همه حوزه ها به ویژه دستگاه ها و مجموعه های دخیل در جریان سلامت جامعه، به رعایت آن ملزم شده اند.
هاشمی گفت: بیمارستان ها و مراکز درمانی از فضاهایی هستند که رعایت این قانون در آنها الزامی شده است.
در پایان دیدار مدیرعامل و جمعی از معاونان شرکت آب و فاضلاب شهری خراسان جنوبی با رئیس و معاونان دانشگاه علوم پزشکی، تعداد 15 دستگاه شیر برقی به ارزش 100 میلیون ریال برای نصب در مراکز درمانی به این مجموعه اهدا شد. 
 


گروه خبری : اخبار استان
منبع :
آخرین ویرایش : 1394/01/21 -- 20:04:33
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 772

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا